Laparoskopik Gastrik Bypass Ameliyatı

Gastrik Bypass Ameliyatı

Gastric_Bypass-bütün png

Gastrik bypass tedavisi alınan besinin vücutta kat ettiği yolu kısaltmayı amaçlayan bir tedavidir. Midenin hacmini azaltıcı ve besinin emilim yolunu kısaltmaktadır.

Gastrik bypass ameliyatı nasıl gerçekleştirilir?

Laparoskopik işlem ile gerçekleştirilen bu ameliyatta karın bölgesine küçük delikler açılarak içeriye cerrahi aletler ile girilir. Mide hacmi yaklaşık 20-40 cc.’ ye kadar küçültülür. İnce bağırsak küçültülen mide bölgesi ile birleştirilir. Böylece hastanın alabileceği gıda miktarı azalmış ve gıdanın kat ettiği yolun yani emilim yolu kısalmış olur.

Midenin büyük bölümü, duodenum (12 parmak bağırsağı) ve ince bağırsağın (jejenum) başlangıç kısmı devre dışı (bypass) bırakıldığından, yenilen gıdaların (özellikle yüksek kalorili şekerli besinlerin) emilimleri engellenmektedir.

Gastrik Bypass Ameliyatı Kimlere Gerçekleştirilebilir?

  • Vücut Kitle İndeksi 35 ve üzeri olan kişiler
  • Vücut kitle indeksi 30 ve üzeri ayrıca ek olarak Tip 2 Diyabet, Hipertansiyon, obstrüktif uyku apnesi vb. hastalıkları bulunan kişiler
  • 18 – 65 yaş aralığındaki hastalar.

Hastane sürecim nasıl gerçekleşecek? Hastanede kaç gün kalacağım?

Ameliyatınızdan bir gün öncesinde uzman doktor hekimlerimiz tarafından hastalarımıza check-up uyguluyoruz. Tüm doktorlarımızın ameliyat olmasına sıkıntı yoktur onayını aldıktan sonra planlanan ameliyat günü Gastrik bypass ameliyatı gerçekleştirilir. Ameliyattan sonra hastalarımız 4 gün hastanede kalır ve takipleri gerçekleştirilir.

Gastrik Bypass Ameliyatı Sonrası Beslenme Nasıl Olmalı?

Ameliyat sonrası alanında uzman bariyatrik diyetisyenimiz, gastrik bypass ameliyatı sonrası beslenme nasıl olmalıdır? Nelere dikkat edilmelidir? Ayrıntılı bir şekilde yüz yüze anlatmaktadır. Ayrıca bu süreçte tüketmeniz için vereceğimiz özel destekleyici besinler kolaylık sağlayacaktır.

Online randevu

Telefon

Canlı Destek

Bmı

Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi

Sağlı Truzim belgesi - web alt banner

Adres

map-icon

Kuşkavağı Mahallesi 542. Sokak Yakamoz Plaza No:1/4 Konyaaltı Antalya

facebookinstagram

Telefonlar