Ayrıntılı Bilgi ve Randevu Almak için Lütfen Formu Lütfen Doldurun!

Yutulabilir Balon Banner Yutulabilir Mide Balonu ( Allurion Mide Balonu)

Kilo verme ve Obezite tedavilerinde tercih edilen mide balonu işlemi önemli bir yol kat etti. Elipse yutulabilir mide balonu, bilim insanlarının mide balonları üzerinde yoğun mesailer harcayarak geleneksel mide balonun dezavantajlarını çözüme ulaştırmayı amaçlayarak üretilmiştir.

Yutulabilir mide balonu diğer mide balonları ile aynı işleve sahiptir. Midenin içerisine yerleştirilen elipse mide balonu mide hacmini küçültür. Kişi tarafından alınan besinin midede daha uzun kalmasını sağlar. Bu olaylar sonucunda kişi daha az besin ile daha uzun tokluk hissi hisseder. Gün içerisinde alınan kalori miktarının düşmesine ve kilo kaybına neden olmaktadır.

Endoskopik olarak uygulanılan mide balonlarında anestezi işlemi uygulanır, daha sonrasında tekrardan aynı yöntem uygulanarak çıkarılması gerekir. Yutulabilir mide balonunda işlem çok daha kolay ve pratiktir.

Mide Balonunu Çıkarttırmaya gerek yok!

Elipse mide balonunu en büyük avantajı endoskopik olarak uygulanan mide balonlarına göre tekrardan çıkartma işlemine gerek duymaması. 16 hafta vücutta kalan mide balonu bu süre sonunda yavaş yavaş içini boşaltır ve kötü bir his vermeden kendiliğinden vücuttan atılacaktır.

Yutulabilir Balon İşlemi Nasıl Gerçekleştiriliyor?

Doktor kontrolünde gerçekleştirilen işlemde, işlemin uygulanacağı hastaya mide balonu su yardımıyla yutturulur. Yutulan elipse mide balonunun doğru konumlanması için röntgen cihazı ile kontrol edilir. Ardında mide balonun içi renkli sıvı ile doldurulur. Yaklaşık 20 dakikada uygulama sonuçlanır.

1 2 3

STILL_LIFE_Comp_layered_72dpi_without background312

Yutulabilir mide balonunun uygulaması sırasında size hediye olarak verilecek akıllı saat ve akıllı tartı ile günlük yaşamınızı ve vücudunuzdaki değişiklileri takip edebileceksiniz.

Diyetisyen takibi ile yürütülen bu zayıflama programında akıllı cihazlar sayesinde yağ, kas, su gibi analizleri görebileceksiniz.

Online randevu

Telefon

Canlı Destek

Bmı

Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi

Sağlı Truzim belgesi - web alt banner

Adres

map-icon

Kuşkavağı Mahallesi 542. Sokak Yakamoz Plaza No:1/4 Konyaaltı Antalya

facebookinstagram

Telefonlar